Mosiądzowanie

Wśród wielu znanych metod galwanizacji, mosiądzowanie z pewnością należy zaliczyć do grona tych najpopularniejszych. Proces ten polega na precyzyjnym oraz detalicznym pokryciu przeróżnych przedmiotów odpowiednio cienką warstwo mosiądzu, a wszystko to przy wykorzystaniu specjalnych powłok podkładowych.

Mosiądzowanie znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach, jednak szczególnie w dekoratorstwie, w przypadku którego wykorzystuje się je chociażby do dokładnego pokrywania mosiężną powłoką meblowych uchwytów oraz wszelkiego rodzaju oświetleniowych wyrobów. Należy przy tym wyróżnić, że można spotkać się też z mosiądzowaniem technicznym, który przejawia ściśle praktyczne cele, a dokładniej mówiąc – ma przedłużyć żywotność przedmiotów wykonanych ze stali, a także metali kolorowych.

Jak dokładnie wygląda omawiany proces mosiądzowania?

Podczas procesu mosiądzowania galwanicznego, dochodzi do powstawania specjalnych powłok, których skład to 20-30% cynku, a także 70-80% miedzi. Podczas przeprowadzania tzw. kąpieli cyjankowo-alkalicznej dochodzi do powiązania miedzi z cynkiem, czego efektem jest powstawanie powłoki mosiężnej.

Co warto nadmienić, powstała powłoka może być stosowana nie tylko jako samodzielna warstwa dekoracyjna o ochronnych właściwościach, ale też jako jedna z powłok podczas procesu niklowania. Należy zaznaczyć też, że mosiądz cechuje znacznie lepsza przyswajalność na niklowanej powierzchni, przez co dłużej zachowuje swoje właściwości.

Uzyskiwane w procesie mosiądzowania galwanicznego powłoki, bardzo często różnią się od siebie barwą, a to z kolei sprawia, że ostateczny kolor jest ściśle uzależniony od tego, jak prezentuje się procentowa zawartość miedzi w danym stopie. Koniec końców, mogą one przybierać przeróżne odcienie od czerwonych, aż po złote. Jeśli zależy nam na otrzymaniu w pełni zadowalającego efektu mosiądzowania, konieczne jest wzięcie pod uwagę uprzedniego, bardzo dokładnego oczyszczenia przedmiotu.

Wybierz mosiądzowanie w WIGAL

WIGAL jest to rodzinna, inżynieryjna firma, której specjalizacją jest zarówno projektowanie, produkcja, jak i montaż bardzo zaawansowanych technologicznie linii galwanicznych, a także oczyszczalni ścieków przemysłowych. Wykonywane przez nas specjalistyczne urządzenia, już od wielu lat z wysoką niezawodnością funkcjonują u renomowanych i czołowych producentów z branży Automotive, przemysłu lotniczego, a także u liderów innych sektorów szeroko pojętej gospodarki.

W przypadku chęci nawiązania współpracy z naszą firmą, serdecznie zapraszamy do podjęciu kontaktu. Na naszej stronie dostępne są wszelkie potrzebne do tego celu dane, a to np. numer telefonu oraz adres e-mail. Zapraszamy również do skorzystania z bardzo wygodnej formy, jaką jest wypełnienie formularza kontaktowego, a wówczas to my podejmiemy próbę kontaktu jako pierwsi.

Koniecznie wejdź i skorzystaj z wygodnej dla siebie formy kontaktu: https://wigal.pl/pl/kontakt/