Linia galwaniczna – co to?

Linia galwaniczna – co to?

Linią galwaniczną określa się zautomatyzowany system przemysłowy pozwalający na przeprowadzenie pełnego procesu galwanizacji. Cała instalacja składa się przy tym z kilku niezbędnych elementów. Połączone ze sobą umożliwiają bardzo dokładne nakładanie powłok galwanicznych.

System opiera się na dostosowanym do możliwości danego obiektu układzie transportowym. To w jego ciągu montowane są poszczególne podzespoły i moduły, pomiędzy którymi przenoszone są elementy poddawane galwanizacji. Ta natomiast zachodzi w specjalnych pojemnikach, które nazywa się wannami galwanicznymi. W znajdującym się w nich roztworze elektrolitycznym zanurzane są metalowe elementy. W ramach linii należy wyróżnić ponadto takie części instalacji, jak stanowisko do załadunku oraz rozładunku czy moduły przeznaczone do suszenia metalu po nałożeniu powłoki galwanicznej.

Pomimo automatyzacji linii, do pewnego stopnia wymaga ona obsługi manualnej ze strony personelu. Stąd też instalacja jest wyposażona w pomosty obsługowe oraz szereg dodatkowych urządzeń. W związku z używaniem w trakcie galwanizacji roztworów o różnym stężeniu konieczne jest zamontowanie skutecznej, wydajnej instalacji wentylacyjnej w obiekcie.

Linię galwaniczną można zakupić w układzie prefabrykowanym, to jest gotową do montażu, jak i zlecić jej wykonanie według indywidualnego projektu, by dostosować ją do określonych wymagań użytkownika.

Kontakt
Pozostałe usługi
  • Automatyka linii galwanizerskich i urządzeń technologicznych
  • Wyposażenie galwanizerni
  • Inne maszyny do przygotowywania i obróbki powierzchni
  • Urządzenia galwanizerskie typu custom-made
  • Oczyszczalnie ścieków pogalwanicznych
  • Linie galwanizerskie